Týniště nad Orlicí

Oficiální internetová prezentace města
Zvětšit písmo: A A A

Vyhledávání

Strom

Potřebuji zařídit

Místní poplatek z pobytu

Místní poplatek z pobytu nahrazuje místní poplatek z ubytovací kapacity. Je upraven zákonem č. 565/1990 Sb., o místních poplatcích, ve znění pozdějších předpisů. Obecně závazná vyhláška města Týniště nad Orlicí č. 1/2021 , o místním poplatku z pobytu, stanoví sazbu místního poplatku, vznik a zánik poplatkové povinnosti, ohlašovací povinnost, splatnost poplatku, sankce a osvobození.

Místní poplatek za komunální odpad

Dle zákona č. 565/1990 Sb., o místních poplatcích, ve znění pozdějších předpisů, byl zaveden v Týništi nad Orlicí místní poplatek za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů. Obecně závazná vyhláška města Týniště nad Orlicí č. 5/2019, o místním poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů (dále jen komunální odpad) stanoví sazbu místního poplatku za komunální odpad, ohlašovací povinnost, splatnost poplatku, úlevy a osvobození od poplatku.

Místní poplatek ze psů

Místní poplatek ze psů je poplatek, který má především regulační charakter. Je upraven zákonem č. 565/1990 Sb., o místních poplatcích, ve znění pozdějších předpisů. Obecně závazná vyhláška města Týniště nad Orlicí č. 3/2019, o místním poplatku ze psů stanoví sazbu místního poplatku, vznik a zánik poplatkové povinnosti, ohlašovací povinnost, splatnost poplatku, sankce a osvobození.
 
load