Týniště nad Orlicí

Oficiální internetová prezentace města
Zvětšit písmo: A A A

Vyhledávání

Strom

Hlášení městského rozhlasu 28. listopadu 2018

Upozorňujeme občany na PODZIMNÍ ODPADOVÉ DNY, které se uskuteční v pátek 30.listopadu 2018 (odpoledne).

Sběr drobného chemického odpadu a elektrozařízení bude probíhat na stanovištích:

Rašovicích u bývalé školy a u stanoviště tříděných odpadu u Kopeckých.

V Křivicích u hospody a u Václavků.

V Petrovicích

Velké Petrovice křižovatka

Velké Petrovice u občanského výboru

Petrovičky u autoservisu.

Štěpánovsko Kopaniny, u křížku a u Uhlířových.

Sbírané druhy: baterie veškerého druhu, oleje, staré barvy, zářivky a výbojky, kyseliny a zásady, ředidla, hadry na čištění, teploměry, kosmetika atd. Současně bude prováděn sběr starých televizorů, rozhlasových přijímačů, lednic, bojlerů a dalších elektronických zařízení z produkce domácností. Veškeré odpady je nutné předávat osobně. Dřevní odpad ani jiný drobný bioodpad nebude přijímán.

Firma Gastro - koření, s.r.o. přijme do svého kolektivu pracovnici do provozu na balení koření. Více informací poskytnou osobně na provozovně v Turkově ulici č. 77 nebo na telefonním čísle 494 900 055.

Kulturní centrum zve všechny na Rozsvícení vánočního stromu v Týništi nad Orlicí v neděli 2.prosince, které začíná v 17.30 hodin. Vystoupí děti z mateřských škol a hudební skupina Faktoriál Orchestra s Martinem Růžou.

V sobotu 1.prosince proběhne v Kulturním domě od 19:00 hodin Vánoční večírek. Vystoupí kapely Mistr Loko, Bandaska a Brass Avenue. Až do pátku 30.listopadu bude probíhat předprodej zlevněných vstupenek na tento večírek.

Mateřské centrum Ratolest pořádá v pondělí 3.prosince v Kulturním domě Mikulášskou nadílku pro děti s představením loutkového divadla Kozlík: Pekelná brána. Začátek v 16.30 hodin.

Probíhá příjem přihlášek na Taneční polepšovnu 2019 - můžete se přihlásit na webových stránkách Kulturního centra nebo v kanceláři kulturního domu.

Městská knihovna Týniště nad Orlicí vás zve na besedu se spisovatelkou Hanou Hindrákovu – Afrika v románech, která se uskuteční ve čtvrtek 29.listopadu 2018 od 17.00 hodin.

Městská knihovna Týniště nad orlicí vás zve na DEN PRO DĚTSKOU KNIHU v sobotu 1.prosince 2018 od 9.00 – 12.00 hodin v dětském oddělení a ve výstavním sále knihovny.

Městská knihovna Týniště nad Orlicí pořádá výstavu HISTORICKÉ KORÁLKOVÉ OZDOBY z dob našich babiček, která se bude konat od 5. do 19.prosince 2018. Vystavující je pan Mgr. Aleš Skořepa.

Dům dětí a mládeže pořádá od 2. do 4.prosince TRADIČNÍ VÁNOČNÍ PRODEJNÍ VÝSTAVU

V neděli, při rozsvícení stromu na náměstí, otevřeno od 15.00 – 18.00 hodin. V pondělí a v úterý otevřeno od 8.00 – 17.00 hodin. Přijďte se podívat na vánoční výzdobu, připomenout si některé vánoční zvyky a nakoupit si drobné dárky pro blízké. Najdete tam svíčky, perníčky, drátované dekorace, látkové drobnosti, dřevěné betlémy a svícny, keramiku aj.

Dům dětí a mládeže pořádá v úterý 27.listopadu další DÍLNU PLETENÍ Z PEDIGU. Přijďte vyzkoušet základy pletení z přírodních proutků. Pustíte se do vánočních zvonečků nebo do vánočních košíčků. Cena 40,- Kč + spotřebovaný materiál. Přihlaste se, prosím předem na www.ddmtyniste.cz.

Dům dětí a mládeže pořádá v pátek 30.listopadu NOČNÍ HOLČIČINY, akci pro dívky 1. - 5. třída, kde budete vařit, péct, vyrábět vánoční dekorace a hrát si. Přihlášky a informace na www.ddmtyniste.cz.

Dům dětí a mládeže pořádá  v pondělí 3.prosince VÁNOČNÍ KERAMIKU od 17.00 hodin. Keramický svícen, ozdoby nebo tužkovník či vařečkovník. Přijďte si udělat vlastnoruční dárek nebo vánoční dekoraci. Cena 40,- Kč + spotřebovaný materiál a energie. Přihlášky předem na www.ddmtyniste.cz

Dům dětí a mládeže pořádá  v úterý 4.prosince ZDOBENÍ VÁNOČNÍCH PERNÍČKŮ od 17.30 hod. Přineste si vaše perníčky a ve Sluníčku vám poradí, jak na zdobení, aby se poleva neroztékala, jak potahovat a co použít za sáčky. Cena 40,- Kč + spotřebovaný materiál. Přihlášky předem na www.ddmtyniste.cz

Dům dětí a mládeže pořádá ve čtvrtek 6.prosince MIKULÁŠSKÉ ČERTĚNÍ  od 15.00 do 16.30 hodin v tělocvičně ZŠ. Sportovní odpoledne s čertovskou nadílkou pro děti z 1. – 3. tříd. Přihlášky na www.ddmtyniste.cz. S sebou sportovní obuv a oblečení, vstupné 20,- Kč.

V průběhu měsíce ledna 2019 bude vypsána veřejná zakázka na zajištění stravy pro Geriatrické centrum Týniště nad Orlicí a to nejdéle od 1.ledna 2020. V případě dotazů se obraťte na paní Marii Vackovou, tel. číslo 605 560 797, e-mail: gc.vackova@gmail.com

Motorest Roubenka příjme do svého týmu pomocnou kuchařku a sílu na mytí nádobí. Možnost hlavního pracovního poměru i víkendové brigády. Informace na provozovně nebo na tel.čísle : 608 044 414.

Společnost Alpha v Týništi nad Orlicí rozšiřuje výrobu a přijme nové zaměstnance na pozice montážních dělníků, jimž bude mzda od ledna 2019 navýšena v průměru o 26 %.Více informací naleznete na webových stránkách www.kk-alpha.cz nebo na telefonním čísle 702 169 511.

Motorest Lípa přijme na hlavní nebo vedlejší pracovní poměr pomocnou pracovní sílu do kuchyně, vhodné pro brigádníky. Výhodné platové podmínky, možnost ubytování, týdenní pracovní cyklus. Informace na tel. čísle  775 365 847 nebo osobně v Motorestu Lípa.

28.11.2018 15:40:11 | přečteno 381x | petra.cizkova
 
load