Týniště nad Orlicí

Oficiální internetová prezentace města
Zvětšit písmo: A A A

Vyhledávání

Strom

Hlášení městského rozhlasu 18. dubna 2018

Spolek Za rozvoj Petrovic pořádá za podpory města Týniště nad Orlicí  3. petrovické folkování. Akce se koná v sobotu 21. dubna 2018 od 14:00 hodin u obecního domu v Petrovicích. Můžete se těšit např. na vystoupení Jaroslava Samsona Lenka s Karlem Macálkou, Jindru Kejaka a další zajímavá hudební seskupení. Pro vaši pohodu bude postaven velký partystan a večer bude možno posedět při kytarách ve vnitřních prostorách obecního domu. Folková hudba bude podpořena bohatým občerstvením. Vstupné 150 Kč, děti do 130 cm 80 Kč. Těšíme se na vaši návštěvu.

SK Týniště nad Orlicí oddíl kopané vás zve na další zápas  Týniště nad Orlicí – Náchod B.  Zápas se uskuteční v neděli 22. dubna 2018 od 17.00 hodin na stadionu. Srdečně zvou pořadatelé.

Městský úřad Týniště nad Orlicí upozorňuje občany, že I. splátka místního poplatku za komunální odpad je splatná do konce dubna 2018.

Sbor dobrovolných hasičů v Týništi nad Orlicí pořádá sběr železného šrotu, který proběhne v soboru 21. dubna 2018 od 8.00 hodin.  Sběr se bude provádět ve Štěpánovsku a v Týništi nad Orlicí. Sbírat budou železo, neželezné kovy a staré autobaterie. Sbírat nebudou sporáky, kamna, kde je šamot a bojlery. Kovový odpad připravte před své domy, nejlépe v sobotu ráno, kde si ho převezmou. Více informací na tel. čísle 724 124 254. Všem dárcům děkují.

Městská knihovna Týniště nad Orlicí vás zve na přednášku Lépe cvičit než operovat – vbočený palec, spadlá příčná klenba u nohy, která se uskuteční 19. dubna 2018 od 16.00 hodin. Lektorka Jolana Novotná – pohybová specialistka.

Městská knihovna Týniště nad Orlicí vás zve na Jarní botanickou vycházku, která proběhne v pátek 27. dubna 2018. Sraz účastníků v 15.00 hodin u Městské knihovny v Týništi nad Orlicí.

Služby města Týniště nad Orlicí upozorňují občany města Týniště nad Orlicí, Křivic, Rašovic, Petrovic a Štěpánovska, že od 3. dubna 2018  je opětovně zahájen provoz sběrného místa bioodpadu pod Mírovým náměstím (u obchvatu) v provozní době každé úterý od 13.00 – 17.00 hodin a v sobotu od 8.00 - 12.00 hodin. Toto sběrné místo je provozováno do konce listopadu. Občan k předání bioodpadu nepotřebuje čip.

Kulturní centrum vás zve na divadelní víkend:

- v sobotu 21.4. v 19:30 hod. na 2. premiéru hry HALÓ divadelního souboru U.F.O. 

- v neděli 22.4.  v 19:30 hod. na divadelní hru ANI ZA MILION s Jiřím Langmajerem a Adélou Gondíkovou.  Nevyzvednuté zamluvené vstupenky jsou od pondělí 16.4. znovu v prodeji - kdo máte zájem, informujte se v kanceláři Kulturního domu.

Ve středu 25.4. v 19 hod. se koná v Kulturním domě koncert věnovaný vzpomínce na bývalého ředitele ZUŠ, pana Jiřího Nováka.

30.4. přijďte na tradiční ČARODĚJNICE do areálu RAMPA SPORTU. Hlavní hvězda - skupina STO ZVÍŘAT.

1. května zveme na PRVOMÁJOVÉ VESELENÍ na Tyršovo náměstí.

Od 1. dubna jsme zahájili zápis do kurzu společenského tance pro mládež na podzim 2018. Přihlásit se můžete elektronicky - přihláška je na webových stránkách Kulturního centra nebo v kanceláři Kulturního domu.

Kompletní program najdete na webových stránkách Kulturního centra. Předprodej vstupenek v Kulturním domě.

Motorest Lípa přijme na hlavní nebo vedlejší pracovní poměr pomocnou pracovní sílu do kuchyně, vhodné pro brigádníky. Výhodné platové podmínky, možnost ubytování, týdenní pracovní cyklus. Informace na tel. čísle  775 365 847 nebo osobně v Motorestu Lípa.

Společnost Gastro-koření v Týništi nad Orlicí přijme brigádníky na dohodu o pracovní činnosti. Více informací vám poskytnou v kanceláři na adrese Turkova 77, Týniště nad Orlicí nebo na telefonním čísle 494 900 055.

Firma VarioTec, s.r.o., V. Opatrného 300, Týniště nad Orlicí, nabízí volná pracovní místa na pozici kontrolor kvality, soustružník ruční a brusič na plocho. Dobré platové podmínky a příspěvek na stravování formou stravenek. Nástup možný ihned. Více informací poskytne vedoucí výroby pan Ladislav Zahálka tel. 603 522  217, email: zahalka@variotec.cz nebo vedoucí úseku kontroly pan Aleš Lohniský tel. 774441514 a e-mail lohnisky@variotec.cz.

Autodoprava Klimeš přijme řidiče/ku na rozvoz denního tisku. Pracovní doba od pondělí do soboty od 4:00 hod. do 8:00 hodin nejdéle. Plat v čistém výdělku činí 80 Kč na hodinu. Požadují řidičský průkaz skupiny B a spolehlivost. Nástup možný ihned. Bližší informace ve Stáčené drogerii (u hřbitova) nebo na tel.čísle 732 320 148.

Služby města Týniště nad Orlicí přijmou do pracovního poměru zaměstnance na pozici řidič při zajišťování komunálních služeb ve městě spojených s obsluhou vozových a mechanizačních prostředků. Jedná se o různorodou činnost při zajišťování celoroční údržby komunikací, zeleně, dopravního značení, veřejného osvětlení, odpadového hospodářství, správy bytového fondu, drobné zednické a stavební práce. Požadují řidičské oprávnění skupiny B minimálně, řidičské oprávnění skupiny T, C a další včetně profesního průkazu výhodou. Dále požadují dobrý zdravotní stav, co nejkratší vzdálenost bydliště od sídla zaměstnavatele, komunikativnost, odolnost proti stresu, sebeovládání, zodpovědnost. Nabízí pracovní poměr na dobu neurčitou se zkušební dobou a rozsahem úvazku 40 hodin týdně, s nástupem ihned nebo dle dohody. Odměňování podle zákona dle platových tarifů a platových stupňů v návaznosti na dosažené vzdělání a praxi, příspěvek na penzijní připojištění, stravenky, zázemí perspektivní organizace. V případě vašeho zájmu požadují životopis včetně dokladu o nejvyšším stupni vzdělání a průběhu dosavadní praxe doručit do sídla organizace osobně, elektronicky nebo poštou. Kontaktní osoba Gažiová Jitka, ředitelka, telefonní číslo 724 255 456.

ODEKO, s. r.o., Smetanova 395, 517 21 Týniště nad Orlicí přijme pracovníka na pozici – manipulant svozu odpadu. Pracovní vztah – pracovní poměr na dobu určitou. Nástup možný ihned. Min. věk 18 let. Dále přijímáme záznamy na letní brigády. Kontakt: mistr překládací stanice – Milan Zahálka, tel. 603 813 310

ORLICKÁ ZEMĚDĚLSKÁ, a.s., Týniště nad Orlicí přijme pracovníka do živočišné výroby pro středisko Štěpánovsko na plný pracovní úvazek. Řidičský průkaz skupiny T výhodou. Bližší informace v sídle společnosti v Týništi nad Orlicí, Lipská 251 nebo na tel. čísle 736 762 159, 494 377 011. Email: orlicka@mybox.cz.

Upozorňujeme občany, že z důvodu rekonstrukce náměstí byla tržnice přemístěna na prostranství ke kulturnímu domu za obchodním domem poblíž náměstí. Přijďte si nakoupit zboží od drobných pěstitelů a prodejců každý den, prodej nepřerušen jen dočasně přemístěn. Děkujeme za pochopení.

Nově otevřená kavárna Emko vedle geriatrického centra oznamuje změnu otevírací doby. Nově bude otevřeno od středy do neděle a to od 13 hod do 21 hod. Přijďte se odměnit kvalitní kávou a zákusky nebo si večer posedět a poklábosit u vína. K návštěvě vás srdečně zve vaše Emko. Kontakt na tel. 739 095 507 nebo na mailu (emkokavarna@gmail.com).

V pondělí 23. dubna se koná v sále kulturního domu Koncert komorních souborů a orchestrů základní umělecké školy. Na tomto koncertě se také představí žákyně tanečního oddělení. Kromě nich se veřejnosti představí soubory různých nástrojových obsazení. Začátek koncertu je v 18.00 hodin.

Základní umělecká škola zve nové zájemce o studium ve středu 2. května v době od 15.00 – 17.00 hodin a ve čtvrtek 3. května v době od 16.00 - 18.00 hodin na talentové zkoušky do hudebního oboru a zápisu do výtvarného, tanečního a literárně dramatického oboru. Informace na stránkách www.zustyniste.cz , na telefonních číslech 494 371513, 775 188 450 nebo v kanceláři ZUŠ.  Zájemci o studium se mohou přihlásit i mimo uvedené termíny po osobní domluvě s vedením školy.

Sportovní klub Petrovice pořádá v sobotu 28.4.2018 "ČARODĚJNICKÉ PÁLENÍ ". Sraz od 17 hodin na hřišti v Petrovicích. Na programu bude:  Vyhlášení MISS čarodějnice a čaroděje za odměnu, skotačení na parketu za poslechu reprodukované hudby. Přijďte ochutnat grilované makrely, kuřecí stehna, klobásy či párek v rohlíku. Vstup zdarma. Srdečně zvou pořadatelé.18.4.2018 16:34:59 | přečteno 380x | petra.cizkova
 
load