Týniště nad Orlicí

Oficiální internetová prezentace města
Zvětšit písmo: A A A

Vyhledávání

Strom

Hlášení městského rozhlasu 14. listopadu 2018

V neděli 25. listopadu se na Tyršově náměstí bude konat akce Vánoce pro ulici aneb advent je již za dveřmi. Od 14.00 hodin budete moci shlédnout kulturní předvánoční program v podání žáků Základní umělecké školy. Součástí akce je také vánoční jarmark, dílny pro zručné děti a výstava pod širým nebem. Hostem tohoto odpoledne bude Martin Růža a Mladý týnišťský big band. Slavnostní zakončení celého odpoledne bude v 17.00 hodin.   


Dům dětí a mládeže pořádá od 2. do 4. prosince TRADIČNÍ VÁNOČNÍ PRODEJNÍ VÝSTAVU.

V neděli, při rozsvícení stromu na náměstí, otevřeno od 15.00 – 18.00 hod. V pondělí a v úterý otevřeno od 8.00 – 17.00 hodin. Přijďte se podívat na vánoční výzdobu, připomenout si některé vánoční zvyky a nakoupit si drobné dárky pro blízké. Najdete tam svíčky, perníčky, drátované dekorace, látkové drobnosti, dřevěné betlémy a svícny, keramiku aj.


Motorest Roubenka příjme do svého týmu pomocnou kuchařku a sílu na mytí nádobí. Možnost hlavního pracovního poměru i víkendové brigády.

Informace na provozovně nebo na tel.čísle : 608 044 414.


Služby města Týniště nad Orlicí oznamují občanům, že v sobotu 17.listopadu 2018 bude, z důvodu státního svátku, sběrný dvůr v ulici Za Drahou 987 a sběrné místo bioodpadů v ulici Lipská uzavřeno.


Společnost Alpha v Týništi nad Orlicí rozšiřuje výrobu a přijme nové zaměstnance na pozice montážních dělníků, jimž bude mzda od ledna 2019 navýšena v průměru o 26 %.

Více informací naleznete na webových stránkách www.kk-alpha.cz nebo na telefonním čísle 702 169 511.


Kulturní centrum zahájilo předprodej zlevněných vstupenek na Vánoční večírek v Kulturním centru. Neváhejte, ušetříte 50,- Kč.

Ve foyer kulturního domu až do konce listopadu probíhá výstava obrazů Blanky Šklíbové. Jste srdečně zváni.


V průběhu měsíce ledna 2019 bude vypsána veřejná zakázka na zajištění stravy pro Geriatrické centrum Týniště nad Orlicí a to nejdéle od 1.ledna 2020. V případě dotazů se obraťte na paní Marii Vackovou, tel. číslo 605 560 797, e-mail: gc.vackova@gmail.com


Městská knihovna Týniště nad Orlicí Vás zve na Botanickou vycházku po okolí Týniště nad Orlicí. Ukončení spojené s promítáním fotografií proběhne ve výstavním sále Městské knihovny ve čtvrtek 15.listopadu 2018 od 17.00 hodin.  Na Vaši účast se těší Honza Doležal.


Městská knihovna Týniště nad Orlicí Vás zve na besedu se spisovatelkou Hanou Hindrákovu – Afrika v románech, která se uskuteční ve čtvrtek 29.listopadu 2018 od 17.00 hodin.


Městská knihovna Týniště nad orlicí Vás zve na DEN PRO DĚTSKOU KNIHU v sobotu 1.prosince 2018 od 9.00 – 12.00 hodin v dětském oddělení a ve výstavním sále knihovny.


SK Týniště nad Orlicí oddíl kopané Vás zve na další zápas Týniště nad Orlicí – Broumov.  Zápas se uskuteční v neděli 18. listopadu 2018 od 13.30 hodin na hřišti v Olšině.

Srdečně zvou pořadatelé.


Dům dětí a mládeže pořádá v úterý 27.listopadu další DÍLNU PLETENÍ Z PEDIGU. Přijďte vyzkoušet základy pletení z přírodních proutků. Pustíte se do vánočních zvonečků nebo do vánočních košíčků. Cena 40,- Kč + spotřebovaný materiál. Přihlaste se, prosím předem na www.ddmtyniste.cz.


Dům dětí a mládeže pořádá v pátek 30.listopadu NOČNÍ HOLČIČINY, akci pro dívky 1. - 5. třída, kde budete vařit, péct, vyrábět vánoční dekorace a hrát si. Přihlášky a informace na www.ddmtyniste.cz.


Musher Club "Metuje" Červený Kostelec pořádá tento víkend v Bělči nad Orlicí 18. ročník Závodů psích spřežení na kárách. Start a cíl je v areálu tábora Jana Ámose Komenského. V sobotu je start v 10.00 hodin a v neděli v 9.00 hodin. Přijďte se podívat, zažijete neopakovatelnou atmosféru závodů psích spřežení a uvidíte okolo šestiset tažných psů.


Městský úřad Týniště nad Orlicí upozorňuje občany, že II. splátka místního poplatku za komunální odpad byla splatná do konce října 2018.


Stáčená drogerie u hřbitova nabízí prodej podzimních květin, výběr je ze široké nabídky: vřesy, drátovce, chryzantémy, macešky a spousty dalších květin, jak umělých, tak rostlých.


Motorest Lípa přijme na hlavní nebo vedlejší pracovní poměr pomocnou pracovní sílu do kuchyně, vhodné pro brigádníky. Výhodné platové podmínky, možnost ubytování, týdenní pracovní cyklus. Informace na tel. čísle  775 365 847 nebo osobně v Motorestu Lípa.

 

14.11.2018 14:42:07 | přečteno 423x | admin.tyniste
 
load