Týniště nad Orlicí

Oficiální internetová prezentace města
Zvětšit písmo: A A A

Vyhledávání

Strom

MHD v Týništi

MHD Týniště nad Orlicí vznikla 1.10. 2004.

Záměr byl nabídnout dopravní spojení příměstských oblastí s centrem města zejména seniorům a maminkám s malými dětmi v dopoledních hodinách. 

V prvním roce provozu byl dopravní sytém rozdělen na dvě linky, kde jedna spojovala Křivice, Rašovice, Lípu nad Orlicí, Petrovičky a Petrovice s centrem města a druhá Štěpánovsko, Albrechtice nad Orlicí a Novou Ves s městem.

Do provozu byl nasazen minibus citroen Jumper s obsaditelností 13 osob.

Na financování se podílely, kromě města Týniště nad Orlicí i obce Albrechtice n. Orlicí, Nová Ves a Lípa nad Orlicí.

V roce 2005 vznikl projekt integrované dopravy na Rychnovsku pod názvem IREDO, který připravil krajský organizátor dopravy a MHD Týniště nad Orlicí byla organizačně začleněna do tohoto systému. Ze dvou linek byla vytvořena jedna a ta v podstatě existuje do současnosti.

Na této lince došlo k rozšíření o spojení s posádkou a provoz se tak upravil ze 4 na 8 hod. denně v pracovní dny.

MHD měsíčně přepraví přibližně 1400 cestujících.

Jízdné se řídí tarifním systémem IREDO.

Budoucnost?

Zvažuje se zavedení rozvozu od vlaků, zejména v době příjezdu studentů ze škol. Dále by bylo možné provádět svozy a rozvozy dětí na zájmové kroužky. Vše je otázka vzájemných dohod mezi městem a dopravcem a finančními možnostmi pro realizaci této služby.

Jízdní řád naleznete na stránkách AUDIS BUS s.r.o. v sekci "Doprava v regionu Orlických hor a Podorlicka » MHD Týniště nad Orlicí".


Mapa MHD - 2014

16.12.2016 19:26:50 | přečteno 2104x | admin.tyniste
 
load