Týniště nad Orlicí

Oficiální internetová prezentace města
Zvětšit písmo: A A A

Vyhledávání

Strom

V Týništi vznikne firma na výrobu katalyzátorů

01

Zástupci firmy Cataler, patřící pod koncern Toyota, spolu s českými partnery symbolicky poklepali na základní kámen nové průmyslové haly, která bude stát v lokalitě Voklik u silnice I/11 z Hradec Králové na Vamberk. Japonský výrobce katalyzátorů tu otevře svůj první výrobní závod v Evropě. Halu na míru postaví česká investiční skupina DRFG. 

Cataler Corporation vyvíjí a vyrábí katalyzátory pro automobilový průmysl, motocykly, běžné další spalovací motory a elektrody palivových článků. Společnost, jejíž roční prodeje globálně překračují 36 miliard korun, otevírá svou první pobočku v Evropě přímo v Týništi nad Orlicí. „Rozhodnutí postavit nový závod v Evropě je pro nás klíčovým krokem směrem k podpoře našich zákazníků, evropských výrobců automobilů. Vybudujeme stabilní výrobní závod s vysokým stupněm automatizace výroby, a především se silným týmem lidí, kteří budou flexibilně reagovat na požadavky zákazníků při zachování maximální bezpečnosti a ohleduplnosti výroby k životnímu prostředí,“ říká prezident Cataler Corporation Hiroaki Sunakawa.

Halu postaví investiční skupina DRFG, její realitní divize. Ta se specializuje především na investice do již existujících nemovitostí, avšak díky silnému technologickému a finančnímu zázemí realizuje i developerské aktivity. „Máme radost, že část investičního kapitálu DRFG Real Estate jde i do těchto složitějších rozvojových projektů s vyšší přidanou hodnotou. Nejde o změnu strategie skupiny, spíše o její doplnění,“ říká ředitel realitní divize DRFG Patrik Tuza.

Stavba začala na sklonku března, do května bude stát skelet, do konce srpna přibude opláštění a střecha. V září by už měl Cataler začít v prostorách s instalací svých technologií a přípravou pro budoucí zkušební výrobu. Kolaudace je naplánovaná na jaro 2020. Výroba by se měla naplno rozběhnout v roce 2020. „Cataler rozhodně nabídne místním občanům zajímavé pracovní pozice, které samotná náplň činnosti představuje. Společnost sama o sobě svými výrobky podporuje a pomáhá ekologii, tedy by určitě městu v lesích, jak se Týništi říká, neměla ničím škodit, což je pro mě samotného velmi důležitá skutečnost. Nového partnera vřele vítáme,“ říká starosta Týniště nad Orlicí Libor Koldinský.

Cataler Corporation je firma s více než 50letou historií, sedmi výrobními závody na třech kontinentech – v Asii, Severní Americe a Africe – a celkovým počtem zaměstnanců překračujícím 2 000. Mateřská společnost sídlí v Japonsku, v prefektuře Shizuoka, která je známá díky hoře Fuji.

Tým Cataleru v Týništi nad Orlicí bude tvořit přibližně 70–100 lidí napříč profesemi technického, administrativního i manuálního charakteru, kteří budou zajišťovat výrobu a distribuci katalyzátorů do benzinových aut dle nejpřísnějších evropských norem s předpokladem ročního objemu jednoho milionu kusů.

Zájemcům firma nabídne vysoce kvalifikovanou práci v prostředí odpovídajícím definici průmyslu 4.0, v moderních designových prostorách a rodinné atmosféře.

Lokalita Týniště nad Orlicí byla vybrána z celého evropského území díky silnému logistickému zázemí, bohaté průmyslové tradici a vysokému potenciálu kvalifikovaných lidí, se kterými nám bude ctí spojit své síly.

DRFG Real Estate je nejen investorem, ale i budoucím vlastníkem budovy a přilehlých pozemků, které bude mít Cataler v dlouhodobém pronájmu. Výše investice se bude pohybovat okolo 200 milionů korun. Na samotné stavbě bude v průběhu roku pracovat více než stovka lidí a podílet se na ní bude zhruba deset subdodavatelů. Komplexní poradenský servis v oblasti nemovitostí poskytla společnost Savills. Dozor stavby bude vykonávat společnost A PLUS ze skupiny DRFG.

DRFG je investiční skupina založená v Brně v roce 2011 Davidem Rusňákem. Řídí se investiční filozofií založenou na upřednostňování investic v oborech, kterým dobře rozumí, v lokalitách, které jsou jí kulturně i geograficky blízké, a v projektech, kde může získat významný rozhodovací podíl. DRFG se zaměřuje především na investice do nemovitostí, telekomunikací a finančních služeb. Skupina DRFG se aktivně angažuje také v oblasti podpory kulturních, sociálních 
a sportovních projektů. Je například hlavním partnerem Komety Brno a spravuje Nadaci DRFG. Více na www.drfg.cz.

10.4.2019

Cataler

Cataler

 
04

04

 
01

01

 
03

03

 
02

02

 
 
10.4.2019 10:28:54 | přečteno 4069x | admin.tyniste
 
load