Týniště nad Orlicí

Oficiální internetová prezentace města
Zvětšit písmo: A A A

Vyhledávání

Strom

Týnišťská věž zazáří zeleně

Týnišťská věž zazáří zeleně

Poslední květnovou středu, která je zároveň posledním květnovým dnem, se město Týniště nad Orlicí připojí k akci na podporu lidí trpících roztroušenou sklerózou.

V tento den, který je vyhlášen dnem roztroušené sklerózy a během něhož se po celé republice konají akce na podporu léčby této nemoci, bude jedna z dominant města Týniště – vodárenská věž - nasvícená zelenou barvou. Proč právě zelenou? Zelená barva je barvou roztroušené sklerózy, barvou naděje pro všechny nemocné.

Roztroušená skleróza je chronické autoimunitní onemocnění, při kterém lidský imunitní systém napadá centrální nervovou soustavu. Nemoc postihuje zejména mladé dospělé od 20 do 40 let. Přestože na tuto nemoc neexistuje žádný známý lék, mnohé terapie se prokázaly jako nápomocné.

Nasvícením týnišťské věže chceme jako město vyjádřit solidaritu s lidmi, kteří trpí roztroušenou sklerózou a ujistit je, že v nemoci nejsou sami.

Děkuji panu Liboru Koldinskému, starostovi města, panu Zdeňku Hejnovi, vedoucímu odboru správy majetku a paní Jitce Gažiové, vedoucí Služeb města Týniště nad Orlicí, za spolupráci na této aktivitě a věřím, že naše město bude i v budoucnu pokračovat v podpoře nemocných roztroušenou sklerózou a jejich blízkých.

PhDr. Veronika Čepelková, zastupitelka města

24.5.2017 15:16:24 | přečteno 480x | petra.cizkova
 
load