Týniště nad Orlicí

Oficiální internetová prezentace města
Zvětšit písmo: A A A

Vyhledávání

Strom

Slovo starosty - Úprava náměstí v Týništi se blíží

Vážení spoluobčané,

s přicházejícím jarem se každoročně otevírá stavební sezona a v našem městě tomu nebude jinak. Kromě stále se opakujících údržbových činností na zimou poničených komunikacích je pro letošní rok naplánována rekonstrukce středové části Mírového náměstí.
O této akci jsem psal již v minulých číslech zpravodaje a byla vám představena i její grafická podoba. Myslím, že si tuto úpravu náměstí zaslouží a jeho část dostane v roce stého výročí založení republiky nový vzhled.

Práce by měly začít v průběhu měsíce dubna a vrcholit ke konci září. Stavební činnost bude probíhat uvnitř plotem uzavřeného prostoru na středové ploše, nebude tedy mít vliv na autobusovou či jinou dopravu. Pochopitelně s tím ale budou spojena určitá omezení. Ta se budou asi nejvíce týkat parkování. Jsem přesvědčen, že si s tím všichni poradíme, vznikla třeba nová možnost parkování na ploše u kulturního domu po odstěhování plechové haly. Další pouze dočasnou změnou bude přemístění tržnice též na prostranství ke kulturnímu domu poblíž náměstí.

Rozhodně bych chtěl občany požádat a zároveň jim poděkovat za trpělivost po dobu stavebních prací. Jsem přesvědčen, že se podaří dát středu náměstí novou a důstojnou tvář hodnou moderní doby.

Libor Koldinský – starosta města

ikona souboru ikona souboruVizualizace úpravy středové části Mírového náměstí

29.3.2018 11:11:56 | přečteno 1017x | petra.cizkova
 
load