Týniště nad Orlicí

Oficiální internetová prezentace města
Zvětšit písmo: A A A

Vyhledávání

Strom

Slovo starosty

Šťastné a veselé

Vážení spoluobčané,

pomalu končí další rok a nastává čas adventu. Člověk se ani nenadál a Vánoce nám už opět klepou na dveře. Čas, kdybychom se měli všichni aspoň na chvíli zastavit, zastavit a vydechnout, vymanit se z toho zběsilého tempa, jakým se žene dnešní doba stále kupředu.

Spousta z nás má určitě ještě v paměti loňské svátky, vánoční stromeček, shon, vaření, pečení, uklízení, pracovní stres a shánění dárků. Tutově nechyběla ani nervozita a často i nesmyslné hádky. No ale řekněme si upřímně, kdo z nás ty zatracené Vánoce nemá rád? Jistě si každý alespoň v tomto čase vzpomene na své blízké, na přátele i na ty, kteří mezi námi již nejsou. Snad všichni s určitou dávkou nostalgie zavzpomínají na krásné a neopakovatelné Vánoce z dětství a mnoho z nás se snaží i po letech uchovat si alespoň kousek z té nádherné atmosféry ve svém srdci. Ten, kdo má děti, se snaží vánoční svátky udělat opravdu těmi nejkrásnějšími stůj co stůj. A i když je to období největšího shonu, nervozity a doslova šílení, jak v domácnostech, tak na pracovištích, dáte mi jistě za pravdu, že i přes to všechno je to to nejkrásnější období z celého roku.

Zkuste otevřít oči zimní kráse, zamrzlým okenním tabulkám a večerní obloze plné jasných hvězd. Zkuste přivonět si k cukroví, nechat se unášet podmanivou vůní jehličí, naslouchat cinkání rolniček a krásným koledám, a k tomu všemu vám všem přeji, abyste si našli čas na chvíli se zastavit nejen o Vánocích, ale i během roku. Abyste co nejvíce času mohli trávit po boku svých nejbližších či ve vzpomínkách na ty nejhezčí okamžiky vašeho života, abyste v dnešní uspěchané době vždy nacházeli cíl a smysl vašeho života.

Takže přátelé, klidně něco vypusťte a místo toho si udělejte hezký večer s rodinou, kamarády anebo klidně i sami. Zapalte si svíčku, pusťte si vánoční hudbu a oddejte se klidu a pohodě. Blízcí jistě ocení, když si na ně uděláte více času.

Milí spoluobčané, přeji vám ty nejmilejší a požehnané Vánoce, jaké si dokážete představit, přeji vám spoustu úsměvů a pohody nejen u svátečního stolu, ale i po celý adventní čas. Doufám, že i výzdoba v ulicích a vánoční strom na náměstí nám všem pomůže vytvořit příjemnou atmosféru v našem městě, jakou se snažili svým osobitým způsobem prokázat pracovníci služeb města při této přípravě.

Přeji vám, abyste prošli letošním adventem v dobré pohodě, našli svou vytouženou cestu a pokud vám mohu radit, vyrazte na ní hned, jak ji najdete, neodkládejte první krok až na Nový rok. Víte, jak to v Novém roce chodí. Těžká hlava, těžké nohy… a skutek utek.

Libor Koldinský – starosta města


4.12.2019 13:27:18 | přečteno 363x | petra.cizkova
 
load