Týniště nad Orlicí

Oficiální internetová prezentace města
Zvětšit písmo: A A A

Vyhledávání

Strom

RADY NEJEN SENIORŮM – JAK SE CHRÁNIT PŘED KORONAVIREM

MYJTE SI RUCE

Myjte si často a důkladně ruce mýdlem po dobu až 40 sekund, případně použijte dezinfekční  prostředek. Nedotýkejte se očí, nosu a úst neumytýma rukama.

OBJEDNEJTE SI DOVOZ POTRAVIN AŽ DO DOMU

Potraviny si můžete objednat prostřednictvím internetu a nechat dovézt až domů. Pro lokalitu Týniště nad Orlicí tuto možnost momentálně nabízí společnost Tesco na webu https://nakup.itesco.cz/. Pokud jste v domácnosti sami a nevíte si s nákupem rady, požádejte telefonicky ostatní členy rodiny anebo přátele, aby vám s objednávkou pomohli. Upřednostňujte nákup balených potravin.


NEŽ NAVŠTÍVÍTE LÉKAŘE, NEJDŘÍVE MU ZAVOLEJTE

Návštěvu lékaře projednejte předem telefonicky z důvodu minimalizování kontaktu s ostatními lidmi ve zdravotnických zařízeních. Telefonní kontakt na lékaře mějte vždy po ruce.

JEZTE VITAMÍNY

Jezte dostatek vitamínů, zvyšte příjem tekutin.

POUŽÍVEJTE ROUŠKU

V případě nezbytného kontaktu s lidmi používejte ochrannou roušku. Pokud ji nemáte nebo nemůžete sehnat, zkuste si vyrobit provizorní z bavlněné tkaniny. Je to lepší, než nic. Nezapomeňte udržovat od ostatních odstup a nikomu nepodávejte ruce.

UDRŽUJTE SE V PSYCHICKÉ POHODĚ

Pokud je to možné, zbytečně se nestresujte. Pokuste se dostatečně spát, čtěte knihy, sledujte v TV a poslouchejte v rádiu pořady, které přinášejí dobré zprávy a povzbuzení (například TV Noe, která v současné době vysílá každý den ve 12:00 mši sv. nebo Radio Proglas), volejte si s rodinou a přáteli, věnujte se doma koníčkům. 

SLEDUJTE SVŮJ ZDRAVOTNÍ STAV

V případě zhoršujícího se stavu, vážných zdravotních problémů či ohrožení života volejte na linky 155 nebo 112 (uložte si do telefonu). Máte-li dotaz ke koronaviru, kontaktujte novou informační linku 1212.

PORADENSKÁ LINKA PRO OSAMĚLÉ A NEMOCNÉ SENIORY V TÝNIŠTI A PŘILEHLÝCH OBCÍCH

Městský úřad Týniště nad Orlicí zřídil pro osamělé a nemocné seniory poradenskou linku. V případě potřeby mohou v pracovních dnech (v úředních hodinách) kontaktovat sociálního pracovníka pana Mgr. Bohuslava Matyse na telefonu 494 337 303.


Všichni si přejeme, aby se situace v dohledné době uklidnila, nicméně může to i nějaký čas trvat. Proto je nyní důležité dodržovat nejen výše uvedené rady a pravidla, ale také a především respektovat aktuální nařízení a doporučení vydaná vládou ČR.

Společně to dáme!

PhDr. Veronika Čepelková, zastupitelka města a předsedkyně Sociální a zdravotní komise


17.3.2020 12:24:15 | přečteno 672x | petra.cizkova
 
load