Týniště nad Orlicí

Oficiální internetová prezentace města
Zvětšit písmo: A A A

Vyhledávání

Strom

NOVOROČNÍ SLOVO STAROSTY

IMG 0752

Vážení spoluobčané,
pokaždé se snažím vymyslet co nejoriginálnější novoroční vinš a určitě se pokaždé v něčem i opakuji. Ovšem nakonec si uvědomím, že až tak podstatný není sám o sobě text přání, ale každý jeden člověk, kterému jej adresuji.

Dovolte mi tedy vám popřát do nového roku 2022 především pevné zdraví, které je základem a nutností veškerého života. V aktuální době je myslím toto vnímáno námi všemi. Pochopitelně přeji dostatečnou dávku štěstí, bez něhož se v životě neobejdeme. Co je mi ale nejvíce vlastní a mám k tomu denně desítky důvodů, to je popřát každému z vás, aby měl stále příležitost se usmívat. Protože jsem si vědom, že to není jednoduché a život nám klade všemožné ústrky, tak určitě mé osobní přání je, abychom k sobě byli více ohleduplní a shovívaví.

Osobní pohled na současnou éru si snažím sobě vykládat logicky. Lidstvo se nachází na určitém civilizačním mezníku, kde se však historicky zase z jiných důvodů nacházelo vícekrát. Nynější etapa v sobě nese jakési drsné vyústění z období blahobytu do něčeho obecně hektického, s čímž se učíme žít. A ve společnosti se odkrývají charaktery jednotlivců. Nechali jsme se tak divně rozdělit na ty a ony, a to se fakt musí změnit. Bavím se s lidmi a vím, že tohle už mnohým hodně vadí. Ale nahlas se o tom moc nemluví. Žijeme tu přeci spolu v našem krásném a poklidném městě i okolních obcích, tak proč si to kazit hloupým nálepkováním. Dobře si pamatuji období, kdy jsme k sobě měli blíže, zkusme na to prosím zase navázat, a ne se neustále zabývat hloupou závistí a handrkovat cejchováním. Vážím si každého, kdo chce pomoci druhému.

Považujme si jeden druhého, to nám všem pomůže. Budeme se cítit lépe a stav mysli je i dobrý lék. Jsme přeci Týnišťáci, lidi od lesa a řeky, a jsem přesvědčen, protože dost cestuji a porovnávám, že žijeme v bezva místě. Buďme za to rádi, to skutečně není málo. Přeji nám všem jen dobrý, zdravý a klidný život.

Libor Koldinský – starosta města


30.12.2021 11:09:31 | přečteno 767x | petra.cizkova
 
load